Çiçek buketi çeşitleri, fiyatları ve bakımı tüm detaylarıyla…

Yazar | YayınlananGenel No comments

Çiçek buketi çeşitleri, fiyatları ve bakımı hakkında bilgiler

Çiçek buketi yüzyıllardır hediye edilse bile hâlen moda olan bir üründür. Canlı ya da yapay olarak yüzlerce çeşit buket çiçek görebilirsiniz. Genellikle ömrü az olup kısa zaman içerisinde büyüyen çiçekler tercih edilip kullanılır canlı çiçek buketi için. Çiçek buketi çeşitleri arasında en çok tercih edilenler;

 • Gül buketleri
 • Papatya buketleri
 • Lale buketleridir.

Eşinize ya da partnerinize hediye almak istediğinizde gül buketleri sizin için ideal olacaktır. Ne de olsa kırmızı güller aşkın sembolüdür. Diğer renkteki gülleri herkese hediye olarak takdim edebilirsiniz. kırmızı güller herkese verilmemeli çünkü içerdiği mesaj alıcının yanlış düşünmesine sebep olabilir. Papatya buketi yeni tanışma hediyesi olabilir. İlk buluşmaların unutulmazlığına bir güzellik daha eklemek için bir buket papatya satın alabilirsiniz. İlişkinizdeki masumluğu bu çiçekten başka hiçbir şey iletemez alıcınıza.

Her çiçeğin özel bir mesaj içermesi nedeniyle seçim yaparken bazı kişiler zorluk çekebilir. Bu nedenle lale tercih edebilirsiniz. Herkes lale sever ve hediye olarak verildiğinde alıcıları mutlu edebilirler. Çiçek buketi hangi zamanlarda ve kimlere verilir diye düşünenlere de listeli cevap vererek yardımcı olmaya çalışalım.

 • Evlilik teklifi, kız isteme ve nişan gibi törenlerde buket çiçek tercih edilir.
 • Doğum günü gibi özel kutlamalarda en güzel hediye vazifesini görebilir.
 • Duygu ve düşünceleri iletmek için kullanılırlar.
 • Anne, eş, sevgili, akraba, yakın ve sevdiklerinize hediye olarak buket çiçek verebilirsiniz. Yakından tanımadığınız biri için içerisinde yer alan çiçek türüne dikkat ederek tercihinizi yapmalısınız.
buket çiçek hakkında

Çiçek buketi fiyatları ne kadardır?

Çiçek Buketi Fiyatları

Çiçek buketi fiyatları arasındaki farklılık sizleri şaşırtabilir. Uç noktalarda yer alan iki buket çiçeği yan yana getirip farklı görebilirsiniz. Buketin büyüklüğü ve doluluğu (içindeki çiçek sayısı), çiçeklerin türleri (nadir türler elbette çok daha pahalıdır), kullanılan malzeme ve süslemenin nasıl olduğu çiçek buketi fiyatları konusunda etkendir. Bunun dışında da firmaların sunduğu fırsat ve kampanyaları çiçek buketi fiyatları konusunda etkilidir.

Örneğin; içerisinde 10 adet gül bulunan buket çiçek ile 25 adet gül bulunan buket çiçek fiyatı farklıdır.

Bunu online çiçekçi sitesinde görmek isteyebilirsiniz. Birbirinden kaliteli buket çiçeklerin olduğu özenle taze çiçeklerle hazırlanmış https://www.kalitecicek.com/urunler/cicek-buketi sitesini inceleyerek fikirlerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.

Buket Çiçeklerin Bakımı

Buket çiçek yani çiçek buketi bakımı oldukça kolaydır genel olarak on gün içerisinde solan çiçekleri daha uzun süre yaşatmak istiyorsanız aşağıdaki püf noktalara dikkat edip uygulamalısınız.

 • Çiçekleri vazoya dilediğiniz şekilde yerleştirin.
 • Vazo içerisine bir miktar su ekleyin.
 • Vazodaki suyun içerisine buket ile gönderilen çiçek tozunu dökün.
 • Saplar sarardıkça budayın.
 • Su içerisine bir çay kaşığı toz şeker ekleyin.

Eğer bu işlemleri gerçekleştirirseniz çiçekler daha fazla süre hayatta kalırlar. Dilerseniz de onları kurutup ömür boyu saklayabilirsiniz. Bunun için kitap arası ya da mikro dalga fırın tercih edebilirsiniz. Kurutulan çiçeklerden kapı süsü yapabilir ya da dekor amaçlı kullanım sağlayabilirsiniz.

çiçek buketi bakımı nasıl yapılır?

Çiçek buketi nasıl yapılır?

Çiçek buketleri nasıl yapılır?

Çiçek buketi usta kişiler tarafından hazırlanır ve çiçekçilerin camekan ya da online mağazalarında sergilenirler. Özel olarak sipariş verip yaptırabilir ya da hazırlardan alabilirsiniz. Uyumlu olan çiçekler seçilip bazen tek çeşit, bazen tek renk bazen de rengarenk yapılırlar. Kendiniz bir aranjman yapmak istiyorsanız kurdele, tül, kaliteli bir kağıt, çeşitli çiçekler ve dilediğiniz ürünler ile kendi tasarımınızı üretebilirsiniz. Bu konuda hazırlanmış olan videolardan da destek alabilirsiniz.

Çiçek buketleri dışında hediye düşünenler ise teraryum, saksı çiçeği, kutuda çiçek ya da butik çiçek kategorilerine göz atabilirler. Online ve yerel çiçekçilerde çeşitli çiçek hediyeleri mevcut. Yapmanız gereken sadece göz atmak.

Evlilik teklifi, kız isteme ve nişan gibi törenlerde buket çiçek tercih edilir. Doğum günü gibi özel kutlamalarda en güzel hediye vazifesini görebilir. Duygu ve düşünceleri iletmek için kullanılırlar.
Çiçek buketi çeşitleri arasında en çok tercih edilenler; Gül buketleri Papatya buketleri Lale buketleridir.

Bir önceki yazımız olan Anneler Günü Tarihi Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde anneler günü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir