En Güzel kokulu çiçekler 7 tane

Yazar | Yayınlanançiçekler No comments

Güzel kokulu çiçekler sayesinde bahçe keyfi daha da özel! Nefis kokulu çiçekleri olan çok yıllık bitki var. Bu sizin için güzel ve aynı zamanda kelebekleri de çekiyor!
Ama hangi bitkiler en lezzetli kokuyor? İşte gerçekten koktuğunu düşündüğümüz EN İYİ 10 bitkimiz.

Güzel Kokulu Çiçeklerden Lavanta (Lavandula stoechas ‘Yunan Dağı’)

Lavanta çoğunlukla mor, ancak bazen mavi, pembe veya beyazdır. Muhteşem bitki, bahçeyi hemen Akdeniz havasına sokan kokulu çiçekler taşır. En güzel kokulu çeşitlerden biri de Yunan Dağı’dır. Bu çeşitlilik, Mayıs’tan Ağustos’a kadar çarpıcı şekilde gür çiçeklere sahiptir. Bu, yaz boyunca bu kokunun tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Bahçede nefis bir koku yayan başka birçok lavanta türü de vardır, örneğin “Felice”, “Avignon”, “Grasse” veya “Dauhin”. Güzel kokulu bir karşılama deneyimi yaymak istiyorsanız, sıcak bir karşılama olarak evin girişindeki yatağınıza lavanta “ Felice ” dikin. Lavantanın tadını en iyi şekilde çıkarmak için ona iyi bakmalısınız. Öyleyse size iyi bir tavsiyede bulunalım. Ve lavanta ile de çok şey yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Çiçeklenme dönemi: Mayıs – Ağustos
Bilmeye değer: En yeni lavanta çeşitlerinin adı müşterilerimizden gelmektedir. Bir yarışma sırasında, daha sonra haline gelen “Belle Provence” adını önerebildiler.

lavanta güzel kokan bir çiçek midir?

lavanta çiçeği

Yasemin (Trachelospermum jasminoides)

Birçok insan yasemin kokusuna deli oluyor. Aroma özellikle rahatlatıcıdır ve bahçeye romantizm getirir. Toskana’dan gelen güzel yaseminler yaz aylarında harika kokulu beyaz çiçeklere sahiptir. Bitkilere tırmanmaları için sunduğunuz imkanlarla büyür. Gerçekten yararlanabilmeniz için oturma alanınızın yakınında bir yer bulun. Balkonun var mı Bu bitki ayrıca asılı bir tencereye veya küvete de ekilebilir.
Çiçeklenme dönemi: Temmuz-Ekim

Sizde arkadaşınıza hediye vermek istiyorsanız güzel kokulu çiçeklerden yasemin Çiçeğini verebilirsiniz. Arkadaşa hediye verme ile ilgili makalemizi okuyabilirsiniz…

Yasemin Çiçeği Nasıl Bir Çiçektir?

yasemin çiçeği kokusu

Güzel kokulu çiçekler güller

Birçok gülün ortak bir yönü vardır: inanılmaz kokarlar! Pek çok insan için gül dikmenin sebebi kokudur! Bu, yapraklarda oturur, bu nedenle tam çiçekli bir gülün genellikle nefes kesici bir kokusu vardır. “Friesia”, “Munstead Wood”, “New Dawn”, “Minerva” veya birçok David Austin gülü gibi harika kokan ekstra harika çeşitler hazırladık. Her çeşidin kendine özgü kokusu vardır, ancak sarı ve turuncu gibi hafif çeşitler genellikle en güçlü kokuya sahiptir.
Çiçeklenme: çeşide bağlı olarak

Güzel Kokulu Çiçeklerden Leylak (Syringa)

Leylak bir göz ziyafeti değil, aynı zamanda büyüleyici bir kokusu var! ‘Doğa Parfümü’ leylaklarımız koku esas alınarak özel olarak seçilmiştir! Çeşitliliğe bağlı olarak, bu hoş tatlıdan baharatlıya değişir. Leylakları çiçek yatağına koyabilirsiniz, ancak bitki bir tencerede bile kendini iyi hissedecektir. Lezzetli koku huzuru sağlar ve birçok insanda anıları geri getirir. Çiçekler arasında bir esinti estiğinde, bütün bahçe romantizmle dolar, bu sizi mutlu etmiyor mu?
Çiçeklenme dönemi: Nisan – Mayıs

biberiye (Rosmarinus officinalis)

Biberiyenin kokusu ve tadı herkes tarafından bilinir, çünkü yemek hazırlamak için harika kokulu bir bitkidir. Ancak tek başına kokusundan dolayı da hiçbir bahçede eksik olmaması gereken harika bir bitkidir. Biberiyenin anılar üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Geçmişte öğrenciler daha iyi öğrenmek için bitkinin kokusunu alıyorlardı.
Çiçeklenme dönemi: Mart-Mayıs

Güzel Kokulu Çiçekler Okaliptüs

Okaliptüs, taze bir kokusu olan her zaman yeşil bir Avustralya ağacıdır. Bu koku sadece rahatlatıcı bir etkiye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda sivrisinek ve sinekleri de uzak tutar. Yapraklar neredeyse yuvarlak ve gri-yeşildir. Çeşitlerin çoğu kışa dayanıklı değildir, ancak burada -20 dereceye kadar dayanabilen özel okaliptüs “Azura” bulacaksınız. Bu bitki lavanta ile mükemmel uyum sağlar. Aynı zamanda sağlıklıdır, bu nedenle hava temizleyici ve rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Soğuk algınlığın mı var Daha sonra bir avuç okaliptüs yaprağıyla kaynar su ile kendinizi şımartın. Sonrasında daha iyi nefes alabilirsiniz.

okaliptüsün kokusu nasıl Olur?

okaliptüs çiçeği

Nane (Mentha x piperita)

Taze nane, çay veya yemeklerde kullanmak için harikadır. Hoş, ferahlatıcı bir tadı var. Temmuz ayından Eylül ayının sonuna kadar küçük mor çiçeklerle çiçek açar. Bunlar, kök alan ve hızla büyüyen karmaşık olmayan bitkilerdir. Bu nedenle, onları bir tencereye yerleştirmeniz tavsiye edilir. Tadı özellikle sıcak suda gelişir, bu yüzden sadece çayı ısıtmayı düşünmeyin
Çiçeklenme dönemi: Temmuz-Eylül

Lavanta çoğunlukla mor, ancak bazen mavi, pembe veya beyazdır. Muhteşem bitki, bahçeyi hemen Akdeniz havasına sokan kokulu çiçekler taşır. En güzel kokulu çeşitlerden biri de Yunan Dağı'dır.
Birçok insan yasemin kokusuna deli oluyor. Aroma özellikle rahatlatıcıdır ve bahçeye romantizm getirir. Toskana'dan gelen güzel yaseminler yaz aylarında harika kokulu beyaz çiçeklere sahiptir.
Biberiyenin kokusu ve tadı herkes tarafından bilinir, çünkü yemek hazırlamak için harika kokulu bir bitkidir. Ancak tek başına kokusundan dolayı da hiçbir bahçede eksik olmaması gereken harika bir bitkidir.

Bir önceki yazımız olan Harika renkleri ile küpe çiçeği bakımı nasıl yapılır? Küpe çiçeği hakkında tüm bilinmeyenler... başlıklı makalemizde küpe çiçeği hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.