Gelincik çiçeğinin anlamı nedir? Kırmızı Rengi Neyi Temsil Etmektedir?

Yazar | YayınlananGenel No comments

Gelincik çiçeği, bir buket içinde kullanıldığında yapraklarının koyu kırmızı rengiyle hemen göze çarpar. Özellikle temmuzdan eylül ayına kadar bahçelerde veya tarlaların kenarlarında haşhaş görebilirsiniz. Zamanla haşhaş çok çeşitli anlamlar kazanmıştır. Yunan mitolojisinde çiçeğin ağırlıklı olarak olumsuz bir çağrışımı vardı. Bugün bile anlamı her zaman olumlu değildir. peki gelincik çiçeğinin anlamı nedir? Hadi beraber öğrenelim..

Çiçekçilikte, gelincikler parlak mavi peygamber çiçekleri ve beyaz papatyalarla birbirine bağlanarak güzel çiçek buketleri yapılır. Ancak sevinç kısa ömürlüdür, çünkü haşhaş genellikle birkaç saat sonra yapraklarını kaybeder.

Gelincik çiçeği ve kırmızı rengin anlamı

Gelincik, en güçlü kırmızı ve en narin şeklin alışılmadık bir kombinasyonuyla görenleri büyüler. Gelincik, doğa ile birlikte doruğa doğru yönelir, kırmızı renk enerji ve hareket anlamına gelir, doğada ve insanlarda metabolik süreçleri uyarır ve bitkisel sinir sistemini harekete geçirir.

Duygusal düzeyde, haşhaş, güç ve hassasiyetin büyüleyici kombinasyonu sayesinde canlandırıcı bir etkiye sahiptir . Bu nedenle haşhaş her zaman büyük bir manevi güç olarak atfedilmiştir. Bir anda haşhaş baştan çıkarıcı sevinçler, şehvetli aşk ve tutkulu duyguların görüntülerini uyandırabilir. Ancak kısa bir süre sonra, bize her zaman var olan geçiciliği hatırlatıyor, çünkü bugün haşhaş çiçekleri zarif ve tutkuyla ve yarın yapraklarını dökecek.

Gelincik, tutkulu aşkı ve aşk ıstırabını, doğurganlığı ve ölümü, hem tam hayatı hem de ölümü ifade eder. Böyle iç hareketler rengin kontrast sayesinde «kırmızı gelincikler çifti» ile duvar güç çiçeği kompozisyon tarafından desteklenen kırmızı haşhaş tohumu derin siyah ile.

gelincik çiçekleri nasıl bakılır?

gelincik çiçeği bakım ipuçları

Kırmızı renkte güçlü çiçek

Mısır haşhaşımızın tohumları – doğudaki haşhaşın aksine – sarhoş edici olarak kullanıma uygun olmasa da, batı haşhaşımız aynı zamanda uyku, rüya, kendini kaybetme ve unutulma ile de ilişkilendirilir. Bu eski geleneğe göre, haşhaşın uyandırabileceği ruhsal güç, öncelikle bilinçli unutmanın gücünden alınabilir.

Örneğin gelincik hayal eden herkes bunu stresli deneyimlerden kurtulmak için bir davetiye olarak görebilir. Tıpkı tutku dolu dünyaya yeni açılmış olan yapraklarını haşhaşın dökmesi gibi, insan daha fazla netliğe yer açmak için duygularını bırakmalıdır. Güçlü çiçek resmi de bunu hatırlatıyor.

Güç imajınız

Duvar resmi üzerindeki gelincikler, evinize etkileyici renkler ve tutkulu bir ruh getiriyor. Doğa, güçlü gücü ve kırılgan güzelliğiyle kendini neredeyse sihirli bir şekilde bunun gibi haşhaş çiçeği resimlerinde ifade eder.

Gelincik çiçekleri hakkında

gelincik çiçeği bakımı nasıl olmalıdır?

Gelincikler ile güçlü çiçek resmi enerji verebilir ve ilham verebilir. Ve: Bu duvar resmindeki haşhaş çiçek çiftinin geçici güzelliği, şu anda her şeyi vermenin bir hatırlatıcısı olabilir, çünkü yarın farklı, yeni bir deneyim sizi bekliyor.

Ayrıca Gelincik çiçeği parlak renkleriyle çok güzel ve eşsiz bir hediye önerisi olabilir.

Gelincik çiçeği, bir buket içinde kullanıldığında yapraklarının koyu kırmızı rengiyle hemen göze çarpar. Özellikle temmuzdan eylül ayına kadar bahçelerde veya tarlaların kenarlarında gelincik çiçeğini görebilirsiniz.
Mısır haşhaşımızın tohumları - doğudaki haşhaşın aksine - sarhoş edici olarak kullanıma uygun olmasa da, batı haşhaşımız aynı zamanda uyku, rüya, kendini kaybetme ve unutulma ile de ilişkilendirilir.
Haşhaş - en azından afyonun narkotik ve uyuşturucu olarak daha önceki kullanımından dolayı - uyku , unutma ve ölümü somutlaştırır . Ama aynı zamanda afyon bağımlılarının karşı koyamayacakları cazibeyi ve kendilerini kaybetmelerini de sembolize ediyor.

Bir önceki yazımız olan Hediye kutusu Nasıl Hazırlanır? 8 Adımda hazırlama başlıklı makalemizde Hediye kutusu ve Hediye kutusu hazırlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.