Hediye kutusu Nasıl Hazırlanır? 8 Adımda hazırlama

Yazar | YayınlananGenel No comments

Adım 1; Kağıt karelerinizi kesin.

Hediye Kutusunu yapmak için iki kare kağıda ihtiyacımız olacak . Üst kısmın dibe tam oturduğundan emin olmak için, alt parçanızın üst parçadan en az 1/2 ″ daha küçük olması gerekir.

Kağıdınız kare değilse, bir kareyi ölçmek için bir cetvel kullanın, kalemle işaretleyin ve makas veya X-Acto bıçağıyla kesin. Kutunuz istediğiniz herhangi bir boyutta olabilir, ancak bu eğitim  için üstte 12 ″ ve altta 11.5 olan ve bize 4 ″ ölçüsünde bitmiş bir kutu verecek kağıt kullanıyoruz .

hediye kutusu tüm detaylarıyla

hediye kutuları hakkında

Adım 2; Kağıt kareleri ikiye katlayın.

Kare parçalarınızdan biriyle başlayarak, iyice katlamak için aşağı doğru bastırarak dikey olarak ikiye katlayın. Açın ve düz bir şekilde yatırın. Şimdi kağıdınızı yatay olarak katlayın ve iyice katladığınızdan emin olun. Her iki katlama yapıldıktan sonra kağıdı tekrar açın ve düz bir şekilde yerleştirin. İkinci kağıt parçası için tekrarlayın.

Adım 3; Kağıdınızı elmas şeklinde katlayın.

Bir köşeden başlayarak, onu merkezdeki yeni kıvrımlara kadar katlayın, böylece küçük bir üçgen oluşturur ve bu kenarı iyice katlar. Kalan üç köşede bu işlemi tekrarlayın. Sonunda, kağıdımız daha küçük bir elmas gibi görünmelidir. İkinci kağıt parçası için tekrarlayın.

Adım 4; Kağıdın kırışmasını sağlayın.

Elmas 45 ° döndürerek, s O öyle bir kare ve tüm köşeler yerine merkezi ve kırışık aşağı üst kenarını. Sonra alt kenarı ortada buluşacak şekilde yukarı katlayın, iyice katlayın ve hem üstünü hem de altını açın, böylece küçük karemize geri dönelim. İkinci kağıt parçası için tekrarlayın.

hediye kutuları nasıl yapılır?

hediye kutusu nasıl olmalıdır?

Adım 5; Kağıt karenizi dikdörtgene çevirin.

Ardından, üstteki üçgen şeklini açın, böylece düz durur ve alttaki üçgenle tekrarlanır. Şimdi hem sol hem de sağ kenarları ortaya doğru katlayın ve iyice kırın. Parçamız, üstünde ve altında üçgenler olan uzun bir dikdörtgen gibi görünmelidir. İkinci kağıt parçası için tekrarlayın.

Adım 6; Kağıdınızla bir L oluşturun.

Artık kutumuzu oluşturmaya hazırız! Katlanmış kağıt üzerinde yatay olarak ilerleyen birkaç kırışıklık olacaktır, ancak üst üçgeni üstten üçüncü kırışıkta dikmek ve böylece bir L şekli oluşturmak istiyoruz. Üçüncü kattan düz olarak katlayın ve daha iyi bir kenar elde etmek için iyice bastırın. İkinci kağıt parçası için tekrarlayın.

Profesyonel ipucu : Birkaç kırışıklık eksikmiş gibi hissediyorsanız, 4. adımda kağıdınızı 45º döndürdüğünüzü iki kez kontrol edin.

Adım 7; Kenarları açın.

Şimdi, uzaktaki kenarı yukarı kaldırın ve kısmen açın, böylece ayağa kalktığımız ilk parça ile bir köşe oluşturur. Bu işlemi zıt uzun kenarda tekrarlayın, böylece kutunun iki köşesine sahip olursunuz. İkinci kağıt parçası için tekrarlayın.

Uzman ipucu : Parçaların hangi yöne katlandığına bağlı olarak daha iyi bir uç şekli elde etmek için onları yeniden katlamayı deneyin.

Adım 8; Kutunuzu tamamlayın!

Hediye Kutusunu bitirmek için, bir üst üçgen kanadı kutuya doğru katlayın, böylece yanlara ve alta düz dursun. Bu işlemi son tarafta ve kutunun üstünde tekrarlayın.

Hediye kutusunu makalemizde anlattığımız şekilde 8 adımda kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Eksik olan malzemelerinizi temin etmekle işe koyulabilirsiniz..
Kağıtlarınızı kare kesmekle işe başlayabilirsiniz. Kağıdınız kare değilse, bir kareyi ölçmek için bir cetvel kullanın, kalemle işaretleyin ve makas veya X-Acto bıçağıyla kesin.
Kare Kağıtlarımızı kestikten sonra; Kağıt kareleri ikiye katlayın. Kağıdınızı elmas şeklinde katlayın. Kağıdın kırışmasını sağlayın. Kağıdınızla bir L oluşturun. Kenarları açın ve kutunuzu tamamlayın.

Bir önceki yazımız olan Arkadaşa Hediye Önerisi... Arkadaşa Ne Hediye Vermeliyim? başlıklı makalemizde Arkadaşa Hediye Önerisi ve hediye önerisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.