Sevgiliye ne renk orkide alınır? Özel orkide renkleriyle aşkını göster…

Sevgiliye en güzel çiçekleri en güzel ve iyi olan her şeyi sunmak isteriz. Orkide seven sevgililer için de bir tane hediye etmek süper bir fikir doğrusu. Sevgiliye hangi renk orkide alınır ? Hadi renk renk orkideleri  ve anlamlarını öğrenerek en güzellerini onlara hediye edelim.

Orkide renkleri ve anlamları

Kırmızı orkide her şeyde olduğu gibi, kırmızı orkide ateşi, romantizmi, arzuyu ve tutkuyu temsil eder. Kırmızı orkide, tutkuyla sevdiğiniz birine hediye edilmelidir ve çoğu zaman mükemmel bir Sevgililer Günü hediyesi olur. Sevgiliye kırmızı orkide hediye etmeyi unutmayın!

Kırmızı orkidelerin güç ve cesareti temsil ettiği de biliniyor ve ister büyük bir test, ister spor maçı veya canlı performans olsun, kendini test eden veya üstesinden gelen herkese verilebilir.

Ülkemizde kırmızı orkide bulmak zor olabilir bu yüzden beyaz , pembe gibi renkler de deneyebilirsiniz. Sevgilinizin ne renk sevdiğini bilmek bu konu da önemli olabilir.

Orkide Renk Anlamları

Orkideler zarafetleri, derinlikleri, çeşitliliği ve karmaşıklıkları ile tanınırlar. En çeşitli çiçek ailelerinden biri olan orkide, 30.000’den fazla benzersiz türü temsil eder ve en az 200.000 diğer bitki ile melezdir.

Orkideler, sade beyaz renk orkideden nadir mavi elmasa kadar çeşitli göz alıcı renklere sahiptir. Orkide severler, orkidenin renk anlamı ve sembolizmi folkloruna dayanarak en sevdikleri renkleri seçmeleriyle bilinirler .

Orkide satın alırken alıcının kişiliği, ilgi alanları, umutları ve estetiği için tam olarak doğru eşleşmeyi seçmek önemlidir. Sizinle veya aklınızdaki alıcıyla en iyi konuşan orkideyi elde etmenizi sağlamak için, orkide anlamlarını renge göre anlamaya yönelik bu kapsamlı kılavuzu bir araya getirdik.

Orkide renk sembolizmi hakkında daha fazla şey öğrenmek ister misiniz? Okumaya devam etmek!

Beyaz Renk Orkide Anlamı

Beyaz renk orkideler tek kelimeyle muhteşem. Orkide çeşitlerinin en basit ve en minimalidirler ve çoğu zaman çiçek meraklıları arasında favorilerdir.

Çin folkloruna göre Konfüçyüs, erdemli insanları sembolize etmek için beyaz orkideye baktı, çünkü çiçeğin kültürlü bir varlığın özünü temsil ettiğine inanıyordu – zarafet ve alçakgönüllülüğün uyumlu bir karışımını sergileyen biri. Beyaz orkide renk sembolizmi zarafet, masumiyet ve güzellikle başlar – gelin adayı veya bekleyen anne için gerçekten mükemmel bir hediye .

mor renk orkide sevgiliye verilir mi?

sevgiliye ne renk hediye alınır?

Pembe Renk Orkide Sembolizmi

Yüzyıllar boyunca, güzel allık orkide zarafeti, kadınlığı, mutluluğu ve neşeyi temsil etti. Geleneksel olarak, derin sevgiyi ifade etmek için 14. ve 28. evlilik yıldönümlerini kutlamak için verilir.

Pembe orkideler ayrıca şifa, hassasiyet ve dostluğun sembolü olarak sıklıkla aranır ve genellikle rahatlatıcı bir “iyileşme” hediyesi verir.

Mor Renk Orkide  Anlamı

Mor orkide sembolizmi, telif ve haysiyetin bir göstergesidir. Hayranlık ve saygı gösterdiği düşünülen mor orkide, bir patrona veya yöneticiye verilecek mükemmel bir hediyedir. Mor orkide, yaşlı akrabalara veya arkadaşlara minnettarlık göstermenin harika bir yoludur.

mor renk orkide

mor renk orkide sevgiliye verilir mi?

Yeşil Orkide Rengi Anlamı

Yeşil her zaman doğa, sağlık, iyi şans ve uzun ömürlülüğün sembolü olmuştur ve aynı şey yeşil orkideler için de geçerlidir. Yeşil orkideler mükemmel bir “iyileşme” veya “iyi dilek” hediyesidir.

Sarı Orkide’nin Anlamı

Sarı orkideler bir alana parlaklık katmanın mükemmel bir yoludur. Canlılıkları ve canlılıkları ile, aynı zamanda neşe ve yeni başlangıçların sembolüdürler. Bu güzel çiçekler, yeni evliler, yeni ebeveynler, eve taşınma etkinlikleri veya işe veya okula geri dönen herkes için bir hediye.

Sarı orkideler genellikle arkadaşlıkla ilişkilendirilir ve hayattaki yeni bir dönüm noktasını kutlarken genellikle arkadaştan arkadaşa aktarılır.

sarı renkli orkide sevgiliye verilir mi?

Sarı renk orkide sevgiliye verilir mi?

Turuncu Orkide Sembolizmi

Portakal orkide gururun sembolüdür . Sahibinde veya alıcısında coşku ve cesareti teşvik eder. Turuncu orkide geleneksel olarak büyük bir zorlukla yüzleşmeyi planlayan birine verilir. Hayatınızdaki biri bir sınava, bir iş görüşmesine, atletik bir yarışma ya da büyük bir sunum için hazırlanıyorsa, portakal orkide sinirlerini yatıştırmanın ve güven inşa etmenin hilesi olabilir.

Nadir Mavi Elmas Orkide

Kuşkusuz orkidelerin en nadide olanı olan mavi  orkide, lüks ve nadirliğin bir temsilidir ve meditasyon ve maneviyatın sembolü olarak hediye edilebilir.

Renkli ve canlı lilyum aranjmanları, erkeğe çiçek alırken ilk tercih edilen çiçek seçeneğidir. Lilyumların dayanılmaz çekiciliğine hiçbir erkeğin hayır diyemeyeceğini unutmayın!
Sevecenliği ve samimiyeti simgeleyen fuşya orkide çiçeği , genellikle yeni çiftler tarafından hediye olarak tercih edilir.
Beyaz orkide, sevgiliye alınabilecek çiçekler arasında en çok tercih edilen türdür. Bakımı güzel yapılır ise çiçekleri kalıcı olur. Beyaz orkide zarafeti ve masumiyeti temsil ettiği için sevgiliye alınabilecek çiçeklerin başında gelmektedir.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir