1. Geleneksel SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Başladı!

Yazar | YayınlananGenel No comments

Ocak ayında başlayan ve kısa süre içerisine sona erecek olan SEO analiz Google sıralama yarışmasındaki katılımcılar belli oldu. 31 Ocak tarihi itibari ile katılım sona erdi. Kıyasıya rekabet ve hünerli parmaklar ile ince ince işlenen her bir sitenin farklı bir konumda olması oldukça doğal.

SEO Yarışması neticesinde Önemli olan son gün olan 1 Nisan 2022 tarihinde ilk sıralarda hangi sitelerin yer alacağıdır. Çünkü yeni katılan kişiler, her an web sitesi ile uğraşan ve kozlarını son günlere saklayanlar arasında oluşan tatlı rekabetin sonucunu tahmin etmek hiç de kolay değil. Google kimi sevecek ve kimi daha çok yükseltecek sorusunun yanıtını elbette öğreneceğiz. Ancak yarışmanın koşulları ve ödüllerine göz atarak bilgi sahibi olmak için beklemenize hiç gerek yok. Makalemizin derinliklerine doğru ilerlemeniz yeterli.

SEO Analiz Google sıralama yarışmasında şu anda 55 katılımcı bulunmaktadır. Hiç biri pes etmeyen ve her birinin farklı marifetleri bulunan kişiler olduğuna eminiz. Fakat ilk sıralarda sadece birkaçı yer alacak ve büyük ödülleri kazanacaklar. Belirtmek isteriz ki onlar için verilecek olan ödüllerin yanı sıra kazanmak istedikleri çok farklı şeyler bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı potansiyel müşteri havuzundaki müşterilerine çok daha kolay ulaşmak, güven kazanmış olmak ve kendilerini aynı işi yapan meslektaşları dahil olmak üzere herkese kanıtlamaktır. Bu da SEO yarışması ile oldukça mümkün.

SEO analiz google sıralama yarışması

SEO analiz google sıralama yarışması

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması nedir?

Facbeook Seo analiz Grubu tarafından organize edilmiş ve 55 yarışmacının katıldığı güzel bir SEO Organizasyonu haline gelmiştir.  Yarışmacılar SEO Analiz google sıralama yarışması Kelimesinden sıralama alması durumunda ödülleri hak edeceği ve bir çok kişi tarafından tanınacağı kesindir.

Yarışma ilk hedef facebook seo analiz grubunu daha aktif hale getirmek gibi gözükse de aslında 10 yıl gibi uzun bir aradan sonra yapılan SEO Yarışması ile SEO Sektörüne de hareketlilik getirmiştir.

55 aktif yarışmacının bütün hızı ile SEO analiz google sıralama yarışması kelimesi üzerine yoğunlaşarak google üst sıralarında yer almaya çalışma mücadelesi seyredenler açısından oldukça keyifli olduğu söylenebilir.

SEO Analiz sıralama yarışma şartları

  1. Her yarışmada olduğu gibi bu SEO yarışmasında da adil olmak için kurallar bulunmaktadır. Ancak domain sahipleri için avantaj sağlayan pek çok faktör de bulunmaktadır. Örneğin, domain adının ne olduğu, hangi tema kullanıldığı vs. konularında kısıtlama yok. Sadece domainin 90 gün içinde kaydedilmiş olması gerekiyor.
  2. Yarışmaya üç domain ile katılım sınırı bulunuyor.
  3. Yarışmanın başlangıç ve bitiş tarihi belli olduğu gibi son katılım günü de belli. Bu tarihler içerisinde belirtilen anahtar kelime olan “SEO Analiz Google yarışması” kelimesi ile ilk sıralarda yer almaktır. İlk beş sırada yer alan site sahipleri ödüller kazanacaktır.
  4. Son şart ise SEO Analiz Facebook grubuna üye olmalarıdır.

SEO Analiz Google sıralama Yarışması Ödülleri

Katılım koşullarını yerine getiren ve ilk beş sıra içerisinde yer alan SEO analiz yarışması katılımcıları aşağıdaki listede yer alan ödüllerin sahibi olacaklardır.

Birinci kişiye; 10 BİN TL para ödülü, Özel Şampiyonluk Kupası, 6 adet (com-net-org) domain, 1 yıllık sınırsız linux hosting, 3 yıllık WordPress Large Hosting, 1 adet SEO kitabı.

İkinci kişiye; 500TL para ödülü, 2 adet domain (com-net-org), 2.’lik Madalyası, 1 yıllık sınırsız hosting, 1 yıllık WordPress Large Hosting, 1 adet SEO kitabı.

Üçüncü kişiye; 500 TL para ödülü, 1 adet domain (com-net-org), 3.’lük Madalyası, 1 yıllık sınırsız hosting, 1 yıllık WordPress Large Hosting, 1 adet SEO kitabı.

Dördüncü ve beşinci kişiye; 250TL para ödülü, 1 yıllık sınırsız hosting, SEO Kitabı hediye edilecektir.

SEO Analiz Google Yarışması Sponsorları

Bu keyifli yarışmayı bizlere sunan değerli sponsorları da belirtelim. Pek çok konuda yarışma ve çekiliş gibi kampanyalar yapılmaktadır. Ancak bu gibi SEO konularına emek vermiş kişilerin kendi hünerlerini kötü amaçlar ve hileler kullanmadan gerçekleştirmeleri, bizleri de mutlu ediyor. Öğrencilerin birbirleri ile iyi not almak için aralarındaki tatlı rekabet gibi bir durum söz konusu, aslında. Herkesin farklı bir kozu, hüneri ve marifeti bulunsa da herkesin amacı belli “SEO Analiz yarışmasını kazanmak”.  Çünkü onlar kupa almak ve kendilerini kanıtlamak için çaba gösteriyorlar.

Verilecek olan para ödülü elbette işi daha keyifli kılıyor. Ancak güven kazanmak, kendini kanıtlamak ve müşterilere daha kolay ulaşmak onlar için çok daha önemli. Hizmet, üretim ve her ne sektörü olursa olsun herkes daha fazla kişiye ulaşmak ve en iyi olmak için reklam kullanıyor. Reklam ile bir yere gelmenin daha kolay olduğunu çok iyi biliyorlar. SEO Analiz yarışmasında dereceye girmek de onlar için büyük bir reklam filmi olacaktır.

Zaman uzun gibi görünse de oldukça az. Saatler hızlıca akıyor ve günler çabuk geçmekte. Bu nedenle sonuçları öğrenmek için sabırsızlananlar kısa süre sonra her şeyi öğrenecek. Elbette bizler de öyle. Umarız ki, hak eden kazanacak, herkes mutlu olacak ve ne olursa olsun dostluklar bitmeyecek.

SEO Bir web sitesi için Gerekli mi?

SEO: En kolay anlatımı ile Web sitelerini Google gibi arama motorlarının anlayacağı şekilde optimize edilmesi, yönlendirilmesi işlemidir. Dijital pazarlamanın bir kolu olarak düşünülebilir.  Arama motorları web sitelerinden kendilerine gönderilmiş olan ziyaretçileri en iyi şekilde ağırlanıp memnun etmesini bekler. Bu da ancak kullanıcıların dilinden anlayarak yapılır. Web siteleri arama motorlarına göre dizayn edilirken aynı zamanda kullanıcıları da memnun edecek hamleler yapılmaktadır.

Bir web sitesine SEO Düzenlemeleri kesinlikle yapılmalıdır, SEO Web siteleri için arama deryalarında kaybolmuş sayfalara pusula görevi görerek onlara (Trafik=müşteri, kullanıcı) doğru kişilere nasıl ulaşacağının stratejilerini hazırlar. Dijital pazarlama, reklam ve SEO 3’lüsü birleştiğinde harika bir üçlü ile siteleri güçlendirmek mümkündür.

SEO yarışmalarında kazanmak için ne yapılmalı?

SEO yarışması katılımcıları arasındaysanız, yapacaklarınızı pek tabi biliyorsunuzdur. Arama yaptığımızda karşımıza çıkacak olan siteler arasında yer almak için elbette birçok bilgiye ve hünere sahipsinizdir. Ancak bizler de birkaç ipucu vermek ve destek olmak isteriz.  Yarışmayı kazanmak için şu ilkeleri uygulayınız.

SEO Google’ın rekabeti seven kişilere verdiği bir hediyedir! Bu hediyeyi iyi değerlendirin.

  • Doğru içeriklerle siteyi beslemek.
  • Doğru yerlerden bağlantı sağlamak
  • Sabırlı olmak
  • Doğru bildiğine inanmak

SEO Yarışması Tüm hızı ile devam ediyor. Yarışma başvurularının tamamen bittiği, 55 yarışmacının aktif olarak hünerlerini sergilediği yarışmacılardan bazıları domain değişikliğine giderken, Bazıları da ilk sayfalarda yerini alabilmek için ciddi mücadeleler veriyor. 15 güne yakın zamandır takip etiğimiz bu yarışmada az çok kimin hangi taktikle ilerleyeceği ortaya çıkmaya başladı.

Birinci olan Kocaeli sitesi, experd domain ve iyi makale yazım gücü sayesinde iyi bir sıralama aldı. Yarışmaya ilk başlamasının da verdiği avantaj ile oldukça iyi bir ivme almış gibi gözüküyor. Oldukça büyük backlink saldırıları aldığı da gözlemleniyor. Bunun ilerleyen zamanda bir zararı olacak mı göreceğiz.

İlk sayfadaki bir çok yarışmacı dönem dönem değiştiğinden şu kişi artık yerini garantiye almıştır demek çok güz. SEO analiz google sıralama yarışması kelimesi üzerine büyük mücadele devam ediyor.

SEO analiz sıralama Yarışması Ödülleri nedir?

Yarışmaya katılıp da derece alan kişilerden. 1. 10 BİN Nakit, SEO kitabı, Hosting ve KUPA, 2. 3Bin Nakit, SEO Kitabı, hosting ve madalya, 3. 1000TL Ödül, SEO Kitabı, hosting 4.5. ise 250TL Para ödülü, hosting

SEO analiz Yarışmasına kaç kişi katıldı?

Yarışmaya 55 aktif yarışmacı 55 farklı web sitesi ile katılmaktadır.

SEO analiz google sıralama yarışması Ne zaman bitiyor?

31 Ocak’da katılımların son bulduğu yarışma, 1 Nisan 2022 de tamamlanacaktır. Yarışma neticesi Hediyeistegi.com üzerinden ücretsiz olarak yansıtılacaktır.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir