Kırmızı antoryum anlamı ve bakımı hakkında bilgiler

Yazar | Yayınlanançiçekler No comments

Kırmızı Antoryum uzun süreli aşk ve dostluğu ifade eder. İlişkilerinize şans getirir. Evinizde bulunabilecek en iyi ev bitkilerinden biridir, çünkü NASA’nın hava temizleme tesisinin listesinin başında yer alır.

Kırmızı antoryum, evinize bir tutam lüks katar. Parlak, yüksek kaliteli renkli tencerelerle birleştirildiğinde; gerçekten evinizde harika bir ortam yaratır. Anthurium’un parlak çiçekleri ve parlak, koyu yeşil yaprakları, sıkışık odalara renk ve hayat getirir. Cesur, tipik olarak kırmızı çiçekleri ve parlak, koyu yeşil yapraklarıyla egzotik ve çekici, antoryum, temsil ettikleri konukseverlik gibi, uzun ömürlü ve karşı konulamaz derecede güzel.

Antoryumlar ayrıca Flamingo çiçekleri ve domuz kuyruğu bitkileri olarak da bilinir. Antoryumların büyümesi nispeten kolaydır, çekici yeşilliklere sahiptir ve uygun ortamda yıl boyunca uzun ömürlü çiçekler üretir.

Kırmızı antoryum anlamı nedir?

Kırmızı antoryum bakımı nasıl yapılır?

Neden Mükemmel Seçim?

Renkli, kalp şeklindeki çiçekleriyle antoryum, her odayı rahat ve ev gibi hissettirir. Yeterince ışık aldığı sürece, antoryum tüm yıl çiçek açar! Antoryumlar egzotik görünümlü çiçeklerinden dolayı güzel hediyeler yaparlar, ancak sadece güzel değiller! Antoryumların kırmızı, kalp şeklindeki çiçeği nereye giderse gitsin neşe ve mutluluk getirir.

Feng Shui’ye göre, Antoryumlar şanslı bitkilerdir ve ilişkilerinizde iyi şanslar getirir. Anthurium’un kırmızı kalp şeklindeki çiçeği rastgele değildir, aslında en yüksek sevgi ve dostluk duygularıyla ilişkilendirilir ve bu Sevgililer Günü’nün en yetenekli çiçeği / bitkisidir.

Kırmızı antoryum Bakımı

Anthurium’un yaprakları genellikle basit, büyük, çekici renklidir ve uzun saplarda taşınır. Çiçeklenme sapı incedir ve birçok çiçekle dolu etli bir sütunda biter. Antoryumlar, parlak renkli çiçek türleri ve süs yaprakları nedeniyle yetiştirilir. Ve gerçekten de bu bitkinin çiçeği sıra dışı.

Uzun pedinküllerde beyaz, pembe veya kırmızı çiçekler hafifçe perdeye doğru yeniden kıvrılır – bracts. Beyazdan kırmızıya farklı, düz veya hafif kemerli – küçük çiçek salkımına hakimdir. Bitki yaprakları iri, pürüzsüz ve parlaktır ve çiçekleri yüksek sap nedeniyle üzerlerinde göze çarpar.

Bu ev bitkisini yetiştirmeye karar verirseniz, ona bol miktarda dolaylı ışık verdiğinizden emin olun. Çiçekler ışınlara dalmayı severler ve güzellikleriyle haftalarca ödüllendirileceksiniz. Bu houseplant ile ilgili önemli olan kısım, yüksek nemli ortamları tercih etmesidir. Bu yüzden düzenli olarak buğuladığınızdan emin olun.

Işık: Antoryumların yüksek bir ışığa ihtiyacı vardır, ancak doğrudan güneş ışığına değil. Antoryum bitkileri, dolaylı ışığın tüm seviyelerini tolere edebilir, ancak düşük ışıkta büyüyen Antoryumlarda daha az çiçek olur ve daha yavaş büyür. Bu bitkiler, yaprakları yakabileceğinden doğrudan ışığa tahammül edemezler. En iyi parlak, dolaylı ışıkta büyür.

Su: Anthurium’unuzu iyice sulayın, ancak sulamalar arasında hafifçe kurumasını bekleyin. Kök hasarına ve yaprakların sararmasına neden olabileceğinden Anthuriumları fazla sulamayın.

Kırmızı antoryum nasıl sulanır?

Kırmızı antoryum detayları

Doğadaki çoğu Anthurium bitkisi, ancak muhtemelen ev bitkileri olarak satılan azınlık, “epifitiktir”, yani toprak yerine başka bitkilerde büyürler. Bitkiniz asmaya benziyorsa ve kendini destekleyemiyorsa, bitkinin tırmanması için bir kazık veya başka bir ahşap nesne kullanın.

Antoryumlar, NASA’nın hava arıtma tesisleri listesinde yer almaktadır. İç mekan havasını temizleyen en iyi ev bitkilerinden biridir. Büyük, koyu renkli yaprakları amonyak, formaldehit, toluen ve ksileni emer, bu nedenle bir iş yeri için (özellikle fotokopi makineleri, yazıcılar veya yapıştırıcılar etrafında) düşünceli bir hediyedir.

Antoryum çiçeğini rüzgarın direkt ceryan yapacağı yerlerde bırakmayınız. Ayrıca güneş ışığına maruz kalacak şekilde de bırakmayınız.
Yaz sıcakları başladığında antoryumun gövdesi biraz uzadıysa dibe yakın yerden kesin ve ayrı bir saksıya dikin. Kırmızı Antoryum çiçeği çoğaltım işlemi için 15 haziran sonrası iyi bir zamanlamadır. Çok Kısa sürede antoryum çiçeği köklenir ve yaklaşık 1 ay sonra büyümeye başlar.
Pencere Önündeki Kırmızı antoryum çiçeğinin direkt güne ışığı almaması gerekir. Tül ile gelen güneş ışığı filtrelenebilir. 15 dereceden serin veya 25 dereceden sıcak günlerde, bitkinizi ev içi hava cereyanından korumalısınız.
Kırmızı antoryum çiçeğinin sulanması hususunda dikkat edilmesi gereken bir önemli nokta da eğer bitkinin toprağı nemli ise sulanmaması gerekir. Fazla su kırmızı antoryum çiçeğini yıpratır.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir